Witaj w GuitarWay – miejscu spotkań wszystkich osób, które w swojej codzienności zdecydowały się podążać muzyczną ścieżką. Ludzi, którzy wiedzą i rozumieją, że gitara może stać się sposobem na życie pełne pasji, kreatywności; nieustanną wędrówką ku własnej doskonałości.

Witaj w GuitarWay – miejscu spotkań wszystkich osób, które w swojej codzienności zdecydowały się podążać muzyczną ścieżką. Ludzi, którzy wiedzą i rozumieją, że gitara może stać się sposobem na życie pełne pasji, kreatywności; nieustanną wędrówką ku własnej doskonałości.

Nazywam się Szymon Chudy. Gitarą zainteresowałem się jeszcze jako nastolatek, a w samej muzyce bardzo szybko odnalazłem wszystko, do czego dążę w życiu. Dzięki konsekwencji, nieustępliwości i odrobinie szczęścia w stosunkowo niedługim czasie udało mi się zajść naprawdę wysoko. Pomimo tego, że na pozór żyłem swoim samospełniającym się marzeniem, nie czułem się do końca szczęśliwy, czegoś mi brakowało.

Stworzyłem więc wielki plan wyemigrowania za granicę. Miałem wszystko załatwione – kredyt studencki, akademik, ostateczne przesłuchanie w Leeds College Of Music. Do wyjazdu zostały mi 3 miesiące, a tymczasem zupełnie niespodziewanie… zakochałem się 🙂

Zostałem. Dziś ta wspaniała kobieta jest moją żoną, a ja odkryłem, że jest coś ważniejszego niż platynowe płyty na ścianach i setki koncertów granych po całym świecie.

Inni ludzie i mój sposób na wnoszenie wartości w ich życie.

Tak z czasem narodziła się idea stworzenia zupełnie nowego, innowacyjnego podejścia do nauczania gry na gitarze, której rezultatem jest powstanie projektu GuitarWay.

Co tu znajdziesz?

Rzetelną wiedzę

Publikuję artykuły i filmiki, poruszające szeroko rozumianą tematykę gitarową. Od techniki, przez teorię, harmonię i improwizację, aż po brzmienie, sprzęt oraz kwestie prowadzenia kariery muzycznej. Z pewnością znajdziesz coś dla siebie.


Inspirujących ludzi

Muzykę gra się z ludźmi i dla ludzi. Nie ma nic cenniejszego od otaczania się osobami, które mają podobne cele i podejście. Ludźmi, którzy chcą się wzajemnie wspierać w swoich muzycznych dążeniach. Brzmi dobrze? Możesz bezpłatnie dołączyć do naszej internetowej społeczności.

Dlaczego zatem poświęcam swój wolny czas na tworzenie tych materiałów?

  • Lubię, gdy ludzie grają dobrze
    Internet jest pełen niemerytorycznych materiałów, przez co wiele osób szukających wiedzy online, nabiera złych nawyków, które w skrajnych wypadkach są nie do odwrócenia. Wiem jak ciężko jest się nad nimi pracuje, zarówno z autopsji jak i z obserwacji moich uczniów. Zdecydowanie łatwiej jest od razu budować właściwe nawyki, jednak te wymagają odpowiedniego źródła wiedzy.
  • Czerpię przyjemność z Waszych wiadomości, komentarzy i wszelkich informacji zwrotnych
    Nie ma większej satysfakcji, niż świadomość, że udało mi się komuś pomóc. Dlatego jeśli tak się stało – śmiało daj mi znać. To po prostu czyni dzień piękniejszym. A wiesz co działa jeszcze lepiej? Jeśli podzielisz się ze znajomymi artykułem, który akurat Ci się spodobał. Przyciski są po lewej stronie 🙂

I jeszcze słowo na koniec: nie jestem typem guru, nie mam patentu na nieomylność, ani nie posiadłem, w cudowny sposób, wiedzy niedostępnej dla zwykłych śmiertelników. Jestem zwyczajnym gościem, który po latach ćwiczeń i poszukiwań, zdecydował się podzielić własnym bagażem doświadczeń z innymi. Nie twierdzę, że moje metody są dla wszystkich, mam natomiast dowody na to, że okazały się skuteczne zarówno dla mnie, jak i moich uczniów. Są zatem duże szanse, że zadziałają także u Ciebie. Czego Ci zresztą, z całego serca, życzę.

Pozdrawiam serdecznie 🙂
szymon