Tym razem opowiem Wam o prostym ćwiczeniu za pomocą którego można nie tylko równocześnie rozwijać technikę, słuch i znajomość opalcowań, ale również… świetnie się bawić odkrywając koloryty różnorakich skal.
Zapraszam do oglądania i komentowania!
Przydatne odnośniki
- Kurs Sztuka Improwizacji, którego premiera już w styczniu
Jeśli zależy Ci na takich wpisach napisz komentarz i zostaw łapkę w górę. Serdeczne dzięki!
No …po prostu śliczne ćwiczonko…rewelacja
Bardzo mnie to cieszy, powodzenia Arturze 🙂
Super lekcja. Niezły motywator do ocieplenia relacji ze skalami. Pod wpływem tej lekcji szukam piękna w harmonii jaką dają skale.
Dzięki Maćku! Powodzenia 🙂
Dobry pomysł na znalezienie potrzebnego klimatu .
Dokładnie 🙂
Fajna lekcja i ćwiczenia ale niestety nie rozumiem w niej co to znaczy brzmią 3 dźwieki na raz skoro są rozdzielane nutą pedałową.albo jestem głuchy bo nie słyszę różnicy w kolejnych przykładach hm.
Różnica jest taka, że staram się nie puszczać palców, do czasu gdy faktycznie jest taka konieczność. Stąd nawet grając nutę pedałową pomiędzy, pozostałe dźwięki brzmią w międzyczasie, tworząc współbrzmienia charakterystyczne dla danej skali 🙂
super efekt fajne ćwiczenie
Bardzo się cieszę! Powodzenia 🙂
Mistrzowszkie. Ćwiczyłem już z nutą pedałową ale używając pustej struny lub loopera lub po prostu w daw nagrywałem sobie prymę na basie czy coś… ogólnie myślę że takie ćwiczenie gam jest po stokroć fajniejsze. Spróbuję i mam nadzieję że podołam chociaż wygląda dość trudno ale w sumie nawet mi się to podoba
Wiadomo, z looperem to standardzik. Tutaj jednak wyższe progi 🙂 Powodzenia Łukasz, nie zrażaj się !